הדפסת מדבקות ברקוד

מדבקות ברקודים לתעשיה ולייצוא

בין אם אתם יצואנים או יצרנים מקומיים השימוש בברקודים היום הוא חלק חשוב מייצור המוצר, אנחנו בדיגיטלי מלווים את שוק הדפסת הברקודים עוד מראשיתו ומעודכנים תמיד בחידושים בתחום.

מה הוא הברקוד בכלל ?

"ברקוד (Barcode או בשמו העברי - קוד קווים) הנו צורת ייצוג של מספרים ואותיות בצורת קווים בעובי שונה. הקווים נקראים בצורה אופטית ע"י סורק ומהווים קלט למכשיר אלקטרוני (קופה רושמת, מחשב ועוד). הסורק מאיר את הברקוד וע"י מד-אור הוא מודד את כמות האור המוחזרת אליו מכל נקודה בשטח הנסרק. ע"פ כמות האור הפוגעת במד-אור בכל רגע נתון נוצר מתח חשמלי שונה המומר בהמשך למספר או האות המתאימה.
הברקוד פותח ע"י חברת IBM בשנת 1971 על מנת לאפשר קריאה מהירה ויעילה של תוויות מוצרים שונים.

הברקוד הרגיל אותו אנו מכירים על מוצרים בסופר ובחנויות קרוי UPC (Universal Product Code). הוא מכיל 12 תווים (שיטה אמריקאית) או 13 תווים (שיטה אירופאית ואז הוא קרוי EAN, European Article Number).
בסוף הברקוד מצויה סדרה נוספת של קווים הקרויה סדרת בקרה. הסורק מבצע פעולה מתמטית קבועה על המספרים שנקראו כאשר סדרת הבקרה היא התשובה הנכונה; אם התוצאה של הסורק זהה לתשובה שהוא קורה הסריקה מאושרת כנכונה, במידה ולא הסריקה נכשלה. תפקיד נוסף לקווי הבקרה הוא לאפשר לסורק לקרוא את הברקוד משני הכיוונים."

מקור:ויקיפדיה